21.04.2024 - info@kobitrend.com +90 850 304 7064

Global devlere kafa tutan lokal gazoz markaları!

Global devlere kafa tutan lokal gazoz markaları!

Gazlı içecek dendiğinde pek çoğumuzun aklına elbette ki dev bütçeleriyle küresel olarak sektöre hakim olan markalar ve onların gazlı içecekleri geliyor. Ancak onlarca yıldır billboardlarda bile neredeyse hiç yer almadan, varlığını ve kendi lezzet mirasını sürdüren ve global rakiplerine yerel pazarda kök söktüren yerli gazoz markalarımız da var. Kimilerine çocukluğunu, kimilerine memleketini hatırlatacak yerli gazozlarımızı sizler için derledik…

Ankara Gazozu

İsmi Ankara Gazozu olsa da aslında Mersin’de üretiliyor. Muz ve çilek aromalı Ankara Gazozu tadının yanı sıra  kokusu ile de oldukça akılda kalıcı…

Bade Gazoz

Adana üretimli gazozlardan biri olan Bade Gazoz, doğala özdeş muz, frambuaz ve limon aromaları barındırmakta.

Bağlar Gazoz

Safranbolu menşeili Bağlar Gazoz 1936 yılından beri piyasada olan en eski gazozlardan biri. Pancar şekeri ile üretilen gazozlarını sadece limon aroması tatlandırmayı tercih ediyorlar.

Beyoğlu Gazozu

Neil Kaan Hirst’in Galata Kulesi’nden esinlenerek tasarladığı özgün şişesinde, tatlandırıcı karıştırılmadan yüzde 100 pancar şekeriyle üretilen Beyoğlu Gazozu’nun 250 ml şişelerde limonlu, zencefilli ve klasik olmak üzere 3 farklı çeşidi bulunuyor.

Çaldağ Giresun Gazozu

Çaldağ etiketi altında, karışık meyve aromalı doğal mineralli gazoz olarak satılan Çaldağ Giresun Gazozu adını aldığı Giresun’da yüzde 100 pancar şekeri ve doğal maden suyu ile üretilmekte.

Çamlıca Gazoz

İstanbul üretim merkezli Çamlıca Gazoz ününü ve tanınırlığını tüm ülkeye yaymayı başarmış gazozlardan.

Dadya Datça Gazozu

Muğla’nın frambuaz aromalı gazozu. Üretici firmanın Beşkaza Fethiye Frambuazlı Gazoz’u olarak farklı üretimleri de bulunmakta. Şeker pancarı ile tatlandırılan gazozda ek olarak bölgedeki diğer gazozlarda da yaygın olarak tercih edilmiş olan bal ilavesi de mevcut.

Dört Mevsim Gazozu

Akhisar menşeili Dört Mevsim Gazoz’u da kendisine frambuaz aromasını seçen gazozlarımızdan.

Elvan Gazoz

Frambuaz aroması, kıvamında içimi ile tüketicinin favori gazozları arasında yer alan Elvan Gazoz oldukça sade bir etiket ve şişe tasarımına sahip.

Laçin Gazoz

Karışık meyve aromalı Laçin Gazoz (Eskişehir), sade şişesi, doğal mineralli suya ilave edilen belirgin olmayan meyve aroması içeriği ile 1913 yılından bu yana üretilen en eski gazozlardan biri.

Neşe Gazozu

Doğala özdeş frambuaz aroması ile Neşe Gazoz 1918 yılından beri Adapazarı’nda üretilmekte.

Niğde Gazozu

Son yıllarda şehrinin kapılarını aşıp ülke çapında da sevilen bir gazoza dönüşen Niğde Gazozu, 1960’lı yılların başından beri Frambuazlı aroması ile üretiliyor.

Özkaynak Gazoz

Tekirdağ’da üretilen Özkaynak Gazoz, karışık meyve aroması ile tüketici ile buluşuyor.

Saki

Abant’tan gelen Saki de kendisine frambuaz aromasını seçen yerel gazozlardan.

Topçam Çine Madran Gazozu

Aydın’ın Çine ilçesinde üretilen Çine Madran Gazozu doğal limon ve muz aromaları ile oldukça değişik bir aroma bütünlüğü olan dengeli gazozlar arasında yer alıyor.

Uludağ Gazozu

Formülü, Uludağ Gazoz’un Onursal Başkan’ı Nuri Erbak tarafından geliştirilen ve aile arasında tam dört nesildir sır gibi saklanan “efsane”, 1932 yılından bu yana tüketicilerine keyifli ve lezzetli bir içim sunmaya devam ediyor.

Urfa Gazoz

İsminden de anlaşılabileceği gibi Urfa’da üretilen gazoz, frambuaz aromalı olmasına rağmen karakteristik bir lezzete sahip.

Zafer Gazoz

1934’ten beri ibaresi ile sunulan, en eski gazozlardan biri. Çilekli ve Bodrum Mandalinalı çeşitleri ile Denizli’nin Zafer Gazoz’u  tadılmaya değer.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ