12.07.2024 - info@kobitrend.com +90 850 304 7064

Hakkımızda

FARKLI PROJELERDE KOBİTREND İMZASI

Pek çok insan kendi işine sahip olmayı hayal ediyor fakat çok az insan cesaretini toplayıp da girişimlerini hayata geçirebiliyor. İnsanlar hem fikirlerini sunmaktan hem de maddi imkânları düşündükleri için adım atmaya çekiniyor. Oysa devletin girişimcilere, KOBİ’lere ve çiftçilere sunduğu destekler her geçen gün artış gösteriyor. Devlet tarafından verilen hibe ve teşviklerin genel amacı insanların iş fikirlerini geliştirmeleri, istihdam yaratmaları ve ekonomiyi kalkındırmalarıdır.

Devlet Desteklerinde Projenin Önemi

Bir girişimci fikrinin basit olduğunu düşünse bile iyi bir planlama ve iyi bir proje ile hibe alabileceğini aklından çıkarmamalıdır. Sadece yeni girişimciler için değil aynı zamanda KOBİ’ler için de “Proje” çok önem arz etmektedir. Her ne kadarda devletin kurumları tarafından talep edilen şartları sağlasanız da iyi bir proje yazılması şarttır. Aksi takdirde devletin sunduğu hibe ve teşviklerden fayda sağlayamazsınız. Bu nedenle kuracağınız işe gerçekten hâkim olduğunuzu gösteren bir proje ve iş planı hazırlanması gerekiyor.

Uygun bir iş planı veya proje her girişimin anayasasıdır. Proje sadece bir yol haritası değil aynı zamanda finansal bir teminattır. Bu bilinçle proje hazırlamak şarttır. Özellikle ileri teknoloji ve imalat sanayinde kuluçka merkezleri, girişimcilik merkezleri önemli rol oynamaktadır. Bu merkezlerle işbirliği içinde ilerlerseniz başarı kaçınılmazdır. Ülkemizde bu mecraların sayısı her geçen gün artmaktadır. Siz de bir an önce bu merkezlerle tanışmalısınız.

Devletin kurumları girişimciliği teşvik etmek ve yaygınlaştırmak için hibe, teşvik, destek ve sübvansiyonel krediler sağlamaktadır. İcat çıkaran, teknoloji geliştiren yenilikçi girişimciler için lisanslı melek yatırımcılar, yatırım sağlamaktadırlar. Yapmanız gereken doğru adımı atıp doğru kişi veya kuruluşlarla ilerlemektir.

KOBİTREND Hayalleri Gerçeğe Dönüştürüyor

Henüz düşünülmemiş bir iş fikrini bulmak yerine mevcut fikirleri geliştirmek, trendleri takip etmek ve insanların ihtiyaçlarını onlardan önce fark etmek iyi bir proje ortaya çıkarmanın temel gereksinimleri arasındadır. Herhangi bir danışmanlık firması herhangi bir projeyi yazabilir fakat önemli olan en uygun projeyi gerekli devlet kurumuna sunmaktır. Biz de KOBiTREND olarak girişimcilerimizin iş fikirlerini benimseyerek projeye dönüştürüyoruz. Üzerine düşünülerek, detaylarına önem verilerek sunduğumuz projeler ile birlikte, girişimcilerimiz devlet destekleriyle buluşarak hayallerini gerçeğe dönüştürüyor.