21.04.2024 - info@kobitrend.com +90 850 304 7064

Jantsa, kendi lojistik şirketini kurdu

Jantsa, kendi lojistik şirketini kurdu

Aydın’da tarımsal araç, iş makinesi, ticari araçlar ve savunma sanayi için ürettiği jant ile 80 ülkeye ihracat yapan Jantsa, lojistik sektöründe de faaliyet gösterecek.

Antik çağlarda İzmir ve Aydın sahil şeridine verilen “İyonya” adıyla nakliye şirketi kuran Jantsa yurt içi ve dışında kara, hava ve deniz nakil araçlarıyla yük taşımacılığında nakliye komisyonculuğu yapacak. İstanbul Sanayi Odası’nın Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde yer alan Jantsa, lojistik maliyetlerinde yaşanan artış üzerine kendi nakliye firmasını kurdu. İyonya Dış Ticaret Ve Tedarik Zinciri Yönetim A.Ş. isminde 1 milyon lira sermaye ile İzmir’de kurulan şirketin yönetiminde Jantsa Yönetim Kurulu Başkanvekili Ercan Çerçioğlu ile birlikte Erkan Çerçioğlu, Ata Caner Çerçioğlu, Tamer Çerçioğlu ve Evren Yalçındağ yer aldı.

NAKLİYE SORUNUNA ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ


Pandeminin lojistik maliyetlerini çok arttırdığını dile getiren iş insanı Ercan Çerçioğlu, “Jantsa olarak ihracata yönelik ürünler için yılda 4 bine yakın konteyner ile kara ve havadan nakliye işlemi yapıyoruz. Pandeminin getirdiği ağır şartlar nedeniyle nakliye ve enerji maliyetleri arttı. Bununla ilgili çözüm ürütmek adına stratejik ortaklıklarla kendi nakliye firmamızı kurduk. Bu firma ile uçak, gemi tır almayacağız. Şirket olarak müşteriye özel çözümler üreteceğiz. Örneğin bir palet içerisinde ürünleri lojistik merkeze indirilip paketlenip o ürünün müşteriye ulaşmasını sağlayacak çözümler için uğraşacağız. Firmaların nakliye ile ilgili kendi başına çözüm üretmesi yerine lojistik ihtiyaçları dikkate alarak üreteceğimiz çözümlerle katma değer yaratmayı hedefliyoruz” dedi.

SANAYİCİLERE KATKI VERECEK


Öte yandan Aydın Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin, Jantsa’nın lojistik sektöründe kurduğu İyonya şirketinin sanayicilerin ve ihracatçıların salgın döneminde yaşadıkları lojistik sıkıntıları atlatmasına önemli katkı vereceğini belirterek odaya kayıtlı sanayicilerden olan Jantsa A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili, İyonya Dış Ticaret ve Tedarik Zinciri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Odanın Onursal Başkanı Ercan Çerçioğlu ile ekibine başarı dileğinde bulundu.

Kaynak: Ses Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ