21.04.2024 - info@kobitrend.com +90 850 304 7064

Yolda.com, Almanya operasyonunu başlatmak üzere 5 milyon dolar yatırım aldı

Yolda.com, Almanya operasyonunu başlatmak üzere 5 milyon dolar yatırım aldı

Gerek hizmet ağına eklediği özelliklerle gerek aldığı yatırımlarla Swipeline başlıklarına sıklıkla konuk olan Yolda.com, yeni yıla sayılı günler kala yepyeni bir finansal hamleye imza attı. Yerli lojistik girişimi, mevcut yatırımcıları Speedinvest, Collective Spark ve bir grup melek yatırımcının katılımıyla gerçekleşen köprü turunda 5 milyon dolar yatırım aldı. Seri A için kollarını sıvayan Yolda, köprü turu ile bir buçuk yılda aldığı toplam yatırımı 8 milyon dolara yükseltti.

Hatırlarsanız Yolda.com son olarak haziran ayında yatırım almıştı. Yerli girişim, Speedinvest liderliğinde ikinci yatırım turunu düzenlemiş ve kasasına 1.9 milyon dolar koymuştu. Yapılan açıklamalarda ise ekibin büyütüleceği ve global açılımı başlatmak üzere önemli hamleler atılacağı söylenmişti. Yatırımın gerçekleştiği haziran ayından bugüne dört kat büyüme gösteren Yolda, köprü turuyla birlikte global hedefine bir adım daha yaklaştı.

Yurt içi dağıtım hizmetine Aralık 2020’de Türkiye ithalat ve ihracat taşımalarını da ekleyen Yolda.com, yeni yatırım ile 2022 yılının ilk çeyreğinde LTL/Parsiyel ve Spot taşımacılık çözümlerini yurt dışına açacak. Tahmin edeceğiniz üzere girişimin yurt dışındaki ilk durağı da Almanya olacak. Yeni yatırım, global açılıma ek olarak, yeşil lojistik alanında güçlenmek için de kullanılacak.

Yolda.com 2022’nin ilk çeyreğinde Almanya operasyonlarına başlayacak

Yatırım sonrasında global açılıma ilişkin görüşlerini paylaşan Yolda.com Kurucu Ortağı ve CEO’su Volkan Özkan; “Taşımacılık sektörünü çok farklı bir noktaya getireceğimize inanıyoruz. Köprü yatırım turumuzda mevcut yatırımcılarımızın bizi bu yolda desteklemeye devam etmesi bizleri oldukça memnun etti. Yeni yatırım ile kendimize güçlü bir ajanda hazırladık; Almanya pazarında faaliyete başlama, sınır ötesi ticaret hacmini genişletme, teknik ekibimizi büyütme ve sürdürülebilirlik alanlarına odaklanacağız.” dedi.

Öte yandan Yolda.com Kurucu Ortağı ve CTO’su C. Murad Özsert ise; “Aldığımız bu yeni yatırımla teknoloji tarafına yatırım yapmaya devam edeceğiz. Lokasyon bazlı servisler geliştirerek tedarikçilerimize yeni iş fırsatları sunarken, algoritmik yük/araç eşleştirme ve dinamik fiyatlandırma geliştirmeleri ile verimliliği arttırmayı hedefliyoruz. Veri ve ürün odaklı bir şirket olma vizyonumuzu yurt dışında da sürdüreceğiz. Diğer taraftan global bir ekip oluşturmak için de gerekli çalışmalara başladık. Teknik ekibimizi iki katına çıkarıp, daha odaklı takımlar kurarak global ürünler geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi. açıklamasında bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ