23.06.2024 - info@kobitrend.com +90 850 304 7064

Anadolu Isuzu tamamen elektrikli CitiVolt modeli ile bir ödül daha aldı

Anadolu Isuzu tamamen elektrikli CitiVolt modeli ile bir ödül daha aldı

Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu, tamamen elektrikli CitiVolt modeli ile dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden German Design Awards’ta yolcu araçları kategorisinde “German Design Award Winner” ödülünün sahibi oldu.

Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu, tamamen elektrikli CitiVolt modeli ile dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden German Design Awards’ta yolcu araçları kategorisinde ‘German Design Award Winner’ ödülünün sahibi oldu.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, Citivolt modeli daha önce de Brüksel’de düzenlenen Busworld Vehicle Awards 2023’te güvenli otobüs kategorisinde ‘Mükemmellik ödülü’ kazanmıştı.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, otomotiv endüstrisinin son yıllarda büyük bir dönüşüm içerisinde olduğunu belirtti.

Arıkan, şirket olarak sahip oldukları AR-GE gücü, akıllı fabrika altyapısı, yenilikçi ve çevreci karakterin yanı sıra tasarım alanındaki yetkinliği ile bu dönüşüme yön veren markalardan biri olmaktan gurur duyduklarını aktardı.

CitiVolt modelinin aldığı ödülün, şirketin tasarım alanındaki gücünün göstergesi olduğuna işaret eden Arıkan, ‘Elektrikli araçlarımızla aldığımız prestijli ödülleri, şirketimizin yanı sıra sektörümüz ve ülkemize de kazandırdığımız için ayrıca mutluluk duyuyoruz.’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ