30.05.2024 - info@kobitrend.com +90 850 304 7064

Dünyanın En Uygun Fiyatlı Elektrikli Otomobili Dacia Spring Electric Tanıtıldı

Dünyanın En Uygun Fiyatlı Elektrikli Otomobili Dacia Spring Electric Tanıtıldı

Dacia’nın ilk elektrikli otomobili Dacia Spring Electric tanıtıldı. Piyasanın çok daha uygununa satılacağı söylenen Dacia Spring Electric özellikleri neler?

İlk kez Mart ayında konsept versiyonu gösterilen Dacia Spring Electric, eWays etkinliği kapsamında resmi olarak duyuruldu. Seri üretime geçtiği söylenen araç için çok iddialı açıklamalar da var.

Firma yetkilileri tarafından yapılan iddialı açıklamaya göre bu seri, piyasadaki en uygun fiyatlı elektrikli araç olacak. Hem en uygun fiyatlı elektrikli araç olma özelliğini hem de Dacia markasının ilk elektrikli aracı olma özelliğini taşıyacak olan yeni serinin, sunduğu özellikler de tatmin edici bulundu.

Merak ettiğinizi biliyorum o zaman hemen Dacia Spring Electric için sunulan özelliklere bakalım. Bu sefer Dacia elektrikli araç kategorisinde ben de varım diyecek.

Dacia Spring Electric için Açıklanan Tüm Detaylar

Seri üretime giren yeni seri, daha çok şehir içi kullanım için özelleştirilmiş gibi gözüküyor. Aracın 26.8 kWh değerinde bir bataryası var ve bu batarya 225 km menzil sunuyor. Eğer Eco sürüş modunda gider ve maksimum tasarrufa odaklanırsanız, menzil 295 km seviyesine kadar çıkıyor. Tabii ki bu markanın iddiası.

Sadece pil dolum için şarj standartları biraz düşük kalmış. Maksimum olarak 30 kW hızlı şarj destekleniyor ve bu da 1,5 – 2 saat içerisinde tam doluma ulaşılabileceğini gösteriyor.

Peki bu tüketime sahip olan Dacia Spring Electric serisinde nasıl bir motor var? Dediğimiz gibi u araç şehir içi kullanımına uygun ve fiyatı aşağı çekmek için her şey yapılmış. Aracın içerisinde 45 PS güç üreten bir elektrik motoru var ve 125 Nm tork sunuluyor.

Haliyle maksimum hız biraz düşük bir seviyede. Aracı sonuna kadar zorlarsanız ulaşabileceğiniz hız 125 km/s. Ben aracı zorlamam maksimum mesafeye oynarım derseniz de Eco moda geçmeniz lazım. Eco moda geçiş yapıldığı zaman maksimum hız 100 km değerine düşüyor.

Motordan daha içeri doğru geçer ve iç donanıma bakarsak, zenginleştirilmiş 7 inçlik bir multimedya ekranı karşımıza çıkıyor. Bu ekranda hem eğlence sistemini yönetebiliyorsunuz hem de araç dinamiklerini. Bunun dışında sürücü kısmında ise 3.5 inçlik bir dijital ekran var ama geri kalan kısımlarda Sandero yapısını hissedeceksiniz.

Piyasanın en uygun fiyatlı elektrikli otomobili olacağı söylenen Dacia Spring Electric için fiyat ve çıkış tarihi bilgisi ise henüz gelmedi. Sadece fiyatın çok uygun olacağı söylendi. Yakın zamanda çıkış tarihi, satılacak bölgeler ve fiyat bilgileri gelecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ