12.07.2024 - info@kobitrend.com +90 850 304 7064

Erciyes Anadolu Holding, bilgi güvenliği denetimlerini tamamladı

Erciyes Anadolu Holding, bilgi güvenliği denetimlerini tamamladı

Erciyes Anadolu Holding, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi denetimlerini başarıyla bitirdi.

Holdingden yapılan açıklamaya göre, Temmuz 2023’te Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından Türk Akreditasyon Kurumunun da (TÜRKAK) bulunduğu tanıklık denetimiyle ilk belgelendirilen firma olan Erciyes Anadolu Holding, ISO 27001:2022 Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin güncel versiyonunu uygulamaya devam ediyor.

Holdingin firmaları Bellona, Boyçelik, Boyteks, Doqu Home, Erciyes Çelik Halat, Gümüşsuyu Halı ve Vellteks, yönetim sisteminin denetimleri başarıyla tamamlayarak, belgelerini aldı.

Alınan belgeler, Ankara’da TSE Başkanlığı’nda düzenlenen belge takdim töreniyle TSE Başkanı Mahmut Sami Şahin tarafından holdingin firmalarının genel müdürlerine ve Erciyes Anadolu Holding IT yönetimine verildi.

– ‘Belgeler holdingin veri güvenliği konusundaki titizliğini gösteriyor’

Açıklamada görüşlerine yer verilen Erciyes Anadolu Holding Bilgi Teknolojileri Danışmanı Mehmet Ali Ünver, ‘Toplam kalite anlayışımız ve sürekli iyileştirme hedeflerimiz doğrultusunda bilgi güvenliği yönetim sistemlerini tüm üretim süreçlerimize entegre etme ve geliştirme hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.’ ifadesini kullandı.

Alınan belgelerin holdingin veri güvenliği konusundaki titizliğini gösterdiğini belirten Ünver, belgelerin holdingin bu konuda kararlı yaklaşımını da kanıtlar nitelikte olduğunu kaydetti.

TSE Başkanı Mahmut Sami Şahin de ‘Kendi sektörlerinde ISO 27001:2022 BGYS standardını uygulamaya geçiren ilk firmalar olan şirketlerimizi ve Erciyes Anadolu Holding’i bu konudaki öncülükleri için tebrik ediyorum.’ değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ