13.07.2024 - info@kobitrend.com +90 850 304 7064

Tahsin Güney: Mükemmel hizmet için bütünleşmiş bir model geliştirdik

Tahsin Güney: Mükemmel hizmet için bütünleşmiş bir model geliştirdik

Platin Global 100 Endeksi ‘Sağlık Sektörü’ birincisi Acıbadem Sağlık Grubu CEO’su Tahsin Güney, dijitalleşmedeki yeni yol haritasını Platin’e açıkladı. Güney “Türkiye’nin dijital sağlık hizmetlerindeki dönüşüm yolculuğuna öncülük ediyor ve bu dönüşümü yurt dışına da taşıyoruz” dedi.

2019-2020 döneminde de teknoloji ve dijital alandaki yenilikçi ve öncü çalışmalarımız devam etti. Acıbadem Üniversitesi ile iş birliği içinde, klinik araştırmalar ve sağlık hizmetlerine yönelik heyecan verici ve sonuçlarından çok umutlu olduğumuz çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca, sunduğumuz sağlık hizmetleriyle binlerce yabancı hastayı ülkemize getirerek ülkemizin sağlık turizmine katkıda bulunurken yurt dışında önemli yatırımlarda da bulunduk. Örneğin 2019’da Amsterdam’daki hastanemizin kapasitesini artırdık. Hizmetlerimizin temelini üç faktör oluşturuyor; hasta güvenliği, kaliteli sağlık hizmeti ile hasta ve çalışan memnuniyeti… 

ACIBADEM TEKNOLOJİ İLE YENİLİKLERE İMZA ATIYORUZ

Pandemi dönemi, evden sağlık hizmeti alma gereksinimini her yaş grubu için önemli ihtiyaç haline getirdi. Bu süreçte Acıbadem olarak ‘online doktor hizmeti’ni sunduk. İnsanlar hastaneye gelmeden, doktoruyla evinden ya da bulundukları yerden online görüşüp, muayene olabiliyorlar. Gerekirse ilave muayene, test ve tedavi için hastanelerimize yönlendiriliyorlar. Türkiye ve dünyada, dijital dönüşüme öncülük eden çalışmalara imza attık. Sektörün ihtiyaçları doğrultusunda kendi geliştirdiğimiz yerli teknoloji ve dijital çözümlere ağırlık veriyoruz. Acıbadem Teknoloji adıyla kurduğumuz şirketimiz, pek çok yeniliğe ve ilke imza atıyor. Örneğin, dijital ilaç yönetim sistemi olarak tanımlayabileceğimiz Astore markasıyla, yüzde 100 yerli kaynaklı dijital teknoloji cihazı üreten ilk sağlık grubuyuz. Astore; hastanelerde yatan hastalara ilaç uygulaması sırasında olası bir karışıklığa engel olan, doğru ilacın depodan alınarak hastaya verilmesini sağlayan, hasta güvenliğini artıran bir teknoloji. Acıbadem Teknoloji çatısı altında geliştirdiğimiz Cerebral Plus adlı ‘dijital sağlık yönetim sistemi’miz de var. Böylece tüm hizmetler entegre bir şekilde kayıt altına alınabiliyor, izlenebiliyor ve raporlanabiliyor. Bu sistemle ameliyathaneden kliniklere, ilaç tedariğinden laboratuvara tüm medikal bölümlerin yanı sıra otelcilik, hastalara yönelik yeme-içme hizmetleri gibi birbirinden farklı pek çok disiplinin sunduğu hizmetlerin, aynı anda ve entegre bir şekilde çalışması sağlanıyor. 2021’de pandemi ile mücadele ve kesintisiz nitelikli sağlık hizmeti verme çalışmalarımız devam edecek. Yatırımları 2021’de devreye alıp almama konusunda ön çalışmalara başladık. Yine Batı Avrupa ve Balkanlar’da farklı iş birlikleri ve fırsatları da değerlendiriyoruz. 

Kaynak: Platin

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ