12.07.2024 - info@kobitrend.com +90 850 304 7064

Araç sahiplerine kendi işini kurma fırsatı! Asgari ücretin 3 katına kadar kazanabilecekler

Ahmet Sarıtaş

Yazarın şu ana kadar yazılmış 39 makalesi bulunuyor.

Yurtiçi Kargo tarafından hayata geçirilecek yeni proje ile araç sahipleri kargo taşıyarak ek gelir sahibi olabilecek.

Alınan bilgiye göre projeye katılan araç sahipleri çalışacaklarını günleri ve saatleri kendileri belirleyecek. Proje kapsamında araç sahipleri taşıdıkları kargo adetine göre gelir elde edecek. Alınan bilgiye göre tam zamanlı çalışan bir araç sahibinin asgari ücretin 3 katı gelir elde edebileceği ifade ediliyor.

Türkiye’de artan kargo ihtiyacını karşılamaya yönelik yeni projeler geliştiriliyor. Yurtiçi Kargo, resmi başvuruları Kurban Bayramı’nın ardından başlayacak olan ‘YK Plus’ta araç sahibi olan herkes, kendi işini kurma şansına sahip olabilecek.

81 ilin tamamında hayata geçirilecek olan ‘YK Plus Taşıyıcı’ projesine giren kişiler, çalışacakları günleri ve saatleri kendileri belirleyecek. Bu uygulamada, kişiler taşıdıkları kargo adetine göre gelir elde edeceği belirtilirken,  ‘Taşıyıcı’ uygulamasına giren bir kişi asgari ücretin üç katına kadar kazanç sağlayabileceği ifade ediliyor.

Yapılan açıklamada YK Plus projesinin bir diğer uygulaması olan ‘Teslim Noktası’ ise mahalle esnafının ek gelir kazanmasına imkan verecek. Uygulama ile Yurtiçi Kargo müşterileri, farklı bir teslimat seçeneğinden daha faydalanabilecek. Tüketici, ‘adrese teslim’ seçeneğinin yanı sıra ‘teslimat noktası’ seçeneğini de kullanabilecek ve isterse kargonun mahalle esnafına da bırakabilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ